Dermapen

Üzerinde mikroiğneler bulunan cihazın derinin üst tabakasına zarar vermeden orta tabakayı uyarması esasına dayanır. İşlem sırasında mikro kanallar açılır. Bu kanalların açılması deride bir yara oluşmuş uyarısına yol açar. Bu bölgeye yara iyileştirici hücreler göç eder ve onlardan salgılanan büyüme faktörleri ile kollajen ve elastin dokuda aktivasyon meydana gelir.

Yeni kolajen, elastin, hyaluronik asit üretimini uyararak ciltte sıkılaşma,kırışıklıklarda açılma canlı ve parlak görünüm sağlıyarak anti-aging etki sunar. Leke tedavisinde, gözeneklerin daralmasında ve sivilce izlerinin giderilmesinde etkilidir. Yara, yanık izi ve cilt çatlaklarının görünümünü azaltır.

Uygulama öncesi sürülen lokal anestezik kremler ağrı hissini minimuma indirir. İşlem sonrası kısa süreli bir kızarıklık oluşur. Soyulma meydana gelmez. Cilt probleminin durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 3-4 hafta aralarla 4 seans yapılması önerilmektedir. PRP ve Mezoterapi uygulamaları ile kombine edildiğinde etkinliği daha da artar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.