Somon DNA’sı

Somon DNA’sı

En etkili anti-aging yöntemlerden biri olarak  somon DNA’sı, cilt gençleştirmeden saç dökülmesi tedavisine,çatlak ve akne izlerinin tedavisine kadar bir çok uygulamada artık yerini aldı.Deri yaşlandıkça, dokuların kan dolaşımı ve hücrelerin oksijenlenmesi azalıyor. Dolayısıyla hücrelere zarar veren serbest radikallerin ortamdan uzaklaştırılması da zorlaşıyor. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte DNA’da da bozulma gözleniyor. Somon DNA sı derinin nem dengesini, cildin kendini yenilemesini sağlıyor.

Somon balığının sütünden elde edilen ve insan DNA’sı ile aynı kimyasal yapıya sahip olan Somon DNA’sının mezolift yöntemiyle deri içine verildiğinde, cilt kendini yenileyip gençleşir.Çünkü DNA yüksek oranda su tutucudur. Suyu tutarak, derinin nem dengesini sağlamaya yardımcı olur. Derinin nemlendirilmesi, kırışıklığın önlenmesinde ilk ve en basit adımdır. .Deride kan akışı artar ve böylece bölgesel oksijenlenme hızlanır. Yoğun miktarda su molekülünün yerinde yönlendirilmesiyle, hyalüronik asit artar. Serbest radikaller temizlenir. Kolajen üretimi desteklenir, kılcal kan damarlarının oluşumları büyük çapta teşvik edilir. Ayrıca güneş ışınlarının neden olduğu zararlara karşı da koruma sağlanır. Cildin elastikiyetini artırarak sarkma başlangıcındaki derin kırışıklıkların önlenmesinde de kullanılır. Kırışıklıkları tıbbi anlamda tedavi eder. İnce ve kuru ciltlerdeki göz çevresinde oluşan kazayağı kırışıklıklarını,gözaltı torbalarını, dudak kenarındaki çizgileri yok eder.

Somon DNA Aşısı Pİ sistem Nedir?

Cilt yenilemede klinik olarak kanıtlanmış, yepyeni ve üstün bir yaklaşım sunan protokoldür. Bu protokol cilt yapısını güçlendirerek, cildin elastikiyet ve sıkılığını artırır. Fibroblastların trofizmini artırır ve UVB nedeniyle oluşan radyasyon hasarını engeller. Cildin azalan nem dengesini düzenler. Etkin cilt rejenerasyonu ve fibroblastların/cildin fizyolojik revitalizasyonunu sağlar. Pürüzsüz, sağlıklı görünen ve daha aydınlık bir cilde sahip olan kişi yepyeni bir enerji ve ışıltı kazanır.

Bu protokolü oluşturan polinükleotidler (Somon DNA’sı) ve hyaluronik asit molekülleri vücudun tamamen doğal elemanları olup, Mastelli Bio-Pharmaceutical tarafından geliştirilmiş patentli bir teknolojidir.

Pİ System ile yüzdeki doğal ifade değişmeden, görünür gençlik geri kazanılır! Parlayan ve ışıldayan cilt, tazelenmiş ve enerjik bir görünüm kazanır.

Uygulama şekli ve sıklığı nasıldır?

Pİ sistemin içerdiği Somon DNA ve hyalüronik asit molekülleri ayrı 2 enjektör şeklinde olup, cilt altına yüzeysel enjeksiyonlar şeklinde kişinin ihtiyacına göre 2 veya 4 seansta dönüşümlü olarak uygulanır.

Somon DNA Nasıl Uygulanır?

Ağrısısz bir işlemdir,uygulamadan yarım saat önce lokal anestezik bir krem cilde sürülür. 15-20 dakikalık bir uygulama sonrası kişi günlük yaşamına devam edebilir.

Somon DNA tedavisi, iki aşamada uygulanır. Genellikle uygulama arası süre 15 gündür. Uygulama sonrası hemen günlük aktivitelere dönülebilir.Kızarma, morarma ve şilik görülmez.

Somon DNA ile gençlik aşısı uygulaması alerjik etkilere yol açmadığı için, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Somon DNA aşısı; Kırışıklıklar ve gözaltı koyu halkaları,ciltte elastikiyet kaybı,yüz ovali bozulması,çene kontür kaybı,dudak üstü çizgiler,yanak sarkmaları,akne izleri,boyun ve dekolte rejuvenasyonu,iç kol sarkmalarında etkili ve güvenli bir uygulama olarak tercih ettiğimiz bir yöntemdir.

Somon DNA  tek başına kullanılabileceği gibi PRP,mezoterapi, botoks ve dolgu uygulamaları ile de kombine edilebilecek önemli bir anti-aging seçeneği haline gelmiştir. Özellikle PRP ile birlikte bir uygulama planı oluturulduğunda etkileri daha da güçlenir.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.